Strona główna O NAS

O nas

Wejście frontoweDom położony jest na Przedgórzu Sudeckim

w miejscowości Ząbkowice Śl. To małe, malownicze miasteczko, założone w XIII wieku było siedzibą znanego czeskiego rodu Podjebradów. Znajdują się tutaj ciekawe zabytki tj. np. Krzywa Wieża, która jest odchylona od pionu o ponad 1,5 metra oraz wspaniały neogotycki ratusz i kamienna fontanna. Dom sąsiaduje z ukrytymi na skarpie w dużych połciach zieleni, ruinami XIV wiecznego zamku książąt Ziębickich.
Lokalizacja domu jest atrakcyjna, gdyż ulica ta pomimo, iż należy do centrum miasta położona jest na uboczu w kompleksie zieleni. Ten stan rzeczy zapewnia mieszkańcom ciszę, spokój oraz stały kontakt z naturą. Wokół domu znajduje się częściowo zagospodarowany i dobrze utrzymany teren rekreacyjny co umożliwia samodzielne korzystanie osobom niepełnosprawnym, a w szczególności poruszającym się na wózkach inwalidzkich; wykonano pochylnię dla wózków inwalidzkich, podjazdy, plac manewrowy utwardzany kostką brukową oraz poręczowanie.
Nowowybudowany budynek posiada dźwig osobowy dla mieszkańców niepełnosprawnych.
Dom Pomocy Społecznej przeznaczony jest dla 118 osób – kobiet i mężczyzn przewlekle somatycznie chorych. Wszystkie osoby przebywają w zakładzie na mocy decyzji Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Pobyt w Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śl. jest odpłatny
w wysokości 70% świadczenia rentowego, emerytalnego lub wypłacanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej.
Dom zapewnia całodobową opiekę oraz zaspakaja niezbędne potrzeby bytowe, opiekuńcze, społeczne i religijne oraz stwarza mieszkańcom warunki bezpiecznego i godnego życia.

 

Dom świadczy usługi w zakresie:
1. potrzeb bytowych:
a) miejsce zamieszkania - 45 pokoi jednoosobowych
- 41 pokoi dwuosobowych
- 3 pokoje trzyosobowe

b) wyżywienie - trzy posiłki dziennie
- śniadanie ( do wyboru dwa zestawy )
- obiad ( do wyboru dwa zestawy )
- kolacja ( do wyboru dwa zestawy )

2. opiekuńczo-wspomagające:
a) pielęgnacyjne
b) rehabilitacyjne
c) terapii zajęciowej
d) możliwość uczestniczenia w imprezach kulturalnych i turystycznych